O čem je hra Lightnite?

Španělsko-americké herní studio Satoshi’s Labs má ve svém portfoliu několik online her a hříček, ve kterých hráči vyhrávají skutečné kryptoměny. Od roku 2019 má ve vývoji trochu větší kalibr – multiplayerovou střílečku Lightnite.

Lightnite je Battle Royale PvP, která herním stylem nevybočuje od ostatních her tohoto žánru. Na začátku všichni hráči vyskočí z letadla nad ostrovem a vyhrává ten hráč, nebo tým, který zůstane jako poslední. Toto je dobře známý princip, který se osvědčil a funguje u všech podobných her jako např. Fortnite nebo PUBG. Lightnite má jednu naprosto revoluční funkcionalitu, která Lightnite posouvá na vrchol před všechny dosavadní Battle Royale tituly.

Herní měnou tu je Bitcoin (BTC) potažmo jeho nejmenší díl – Satoshi (sat). Žádné neexistující virtuální herní peníze, V-Bucks, gemy, zlato nebo cokoli podobného, co nemá v reálném světe žádnou skutečnou hodnotu. Lightnite má základ svého finančního ekosystému reálnou a komukoli dostupnou kryptoměnu BitCoin, využívající nadstavbu Lighting Network, která mj. řeší problémy se škálováním a rychlostí transakcí.

Bitcoiny, respektive jeho nejmenší fragmenty Satoshi budete ve hře získávat za střílení nepřátel, nebo naopak ztrácet, pokud budou nepřátelé střílet po vás. Potenciál je obrovský a byla by škoda se omezovat jen na hlavní kryptoměnu, proto budou ve hře tokenizovány také veškeré skiny, zbraně, hoverboardy a další vybavení pomocí technologie NFT. Všechny předměty ve hře tak budou mít reálnou hodnotu, bude jich přesně stanovené množství, nebude je možné kopírovat, krást nebo padělat a jejich vlastnictví, cenu a originalitu si bude kdokoli moci ověřit na blockchainu. Lightnite bude mít na svědomí ještě větší adopci kryptoměn mezi běžné uživatele-hráče a pokud se stane úspěšným, může to revolucionizovat celou ekonomiku videoherního světa. V budoucnu by se celé týmy profesionálních hráčů mohly samy financovat bez nutnosti sponzorů nebo soukromých darů během živých přenosů.

Podle slov hlavního vývojáře Carlose Roldana „Lightnite je bojová hra s minimalistickým low-poly a komixovým designem, která vítězům vynese bitcoinové odměny. Výhry v BTC satoshi budou hráče motivovat a podporovat herní mechanismy a samotná hra se tak stane velkým vyzyvatelem konkurenčních titulů. “

Hra bude mít několik herních módů a pochopitelně kdo nebude chtít hrát ostrou verzi o peníze, může si zahrát Battle Royale jen tak bez BTC. V tomto módu žádné satoshi neprohraje, ale ani nevyhraje. Mezi dalšími módy nebudou chybět minihry a soutěže o reálné bitcoin satoshi, mise, singleplayer atd.

Komixově laděná grafika a nízko polygonové modely na herním enginu Unity by při dobré optimalizaci mohly být příslibem toho, že hra nebude příliš náročná na výkon vašeho PC. Zahrají si ji hráči na Windows, Mac OS i Linuxu. Lightnite má dokonce vyjít i na mobilní telefony (Android iOS) a v poslední fázi vývoje se počítá i s VR.

Lightnite se vydává cestou, kterou před ním vyšlapal například hit Fortnite, avšak nespoléhá na stejné principy mikrotransakcí. Při nákupu různých položek ve hře mohou hráči jednoduše utratit satoshi (nejmenší díl bitcoinu) prostřednictvím Lightning Network. Díky tomu jsou transakce vypořádány okamžitě, jsou soukromé a konečné. Z povahy kryptoměn je zřejmé, že vše bude transparentní, ověřitelné, bez podvodů a přitom nebude potřeba, aby hráči poskytovali jakékoli osobní údaje. Díky platbám na Lightning network si hráči Lightnite mohou užít zážitek z nákupu zbraní, vybavení, přizpůsobení avataru bez vytvoření datové stopy, která je spojena s jejich identitou.

Cokoliv si koupíte nebo získáte na bojišti, také můžete v shopu prodat, věnovat kamarádovi nebo vyměnit. Částku z vašeho herního konta si můžete kdykoli poslat do vaší BTC peněženky, stejně tak naopak provádět vklady na váš herní účet. Díky integraci kryptoměny Bitcoin na Lighting network to je rychlejši, bezpečnější a jednodušší, než kdybyste pro tyto účely chtěli použít zbytečně složité internetové bankovnictví nebo kreditní kartu. Prostě stačí načíst QR kód nebo zkopírovat adresu peněženky a finanční prostředky jsou během okamžiku na svém místě…

Žijeme už v 21. století a máme k dispozici jeho největší vynález – Blockchain. Konečně se tomu přizpůsobují i videohry…

Podpořte vývojáře i tento web zakoupením hry Lightnite s 20% slevou, který vám nejenže zpřístupní nejnovější verzi hry, ale i umožní rozhodovat o vývoji a budoucí podobě. Satoshi’s Games vytvářejí hru podle zpětné odezvy a přání hráčů! Se slevou navíc dostanete jeden NFT skin a 500 satoshi do hry!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..