O čem je hra Lightnite?

Španělsko-americké herní studio Satoshi’s Games má ve svém portfoliu několik online her a hříček, ve kterých hráči vyhrávají skutečné kryptoměny. Od roku 2019 má ve vývoji trochu větší kalibr – multiplayerovou střílečku Lightnite.

Lightnite je Battle Royale PvP, která herním stylem nevybočuje od ostatních her tohoto žánru. Na začátku všichni hráči vyskočí z letadla nad ostrovem a vyhrává ten hráč, nebo tým, který zůstane jako poslední. Toto je dobře známý princip, který se osvědčil a funguje u všech podobných her jako např. Fortnite nebo PUBG. Lightnite má jednu naprosto revoluční funkcionalitu, která tuto hru posouvá na vrchol před všechny dosavadní Battle Royale tituly.

Štosuj saty

Herní měnou tu je Bitcoin (BTC) potažmo jeho nejmenší díl – Satoshi (sat). Žádné neexistující virtuální herní peníze, V-Bucks, gemy, zlato nebo cokoli podobného, co nemá ve skutečném světe žádnou opravdovou hodnotu a vývojáři si jich mohou vytvořit neomezené množství doslova jedním kliknutím myši. Lightnite má základ svého finančního ekosystému reálnou a komukoli dostupnou kryptoměnu Bitcoin (BTC), využívající nadstavbu Lightning Network, která mj. řeší problémy se škálováním, rychlostí transakcí a velikostí poplatků.

FAQ: nejčastější otázky k Lightnite

Bitcoiny, respektive jeho nejmenší fragmenty Satoshi budete ve hře získávat za výhry na bojišti, nebo naopak ztrácet, pokud se zůčastníte bitvy se vstupním poplatkem a nezvítězíte. Dalším způsobem, jak si nahrát nějaké ty BTC saty jsou minihry (například Covid-19), turnaje a soutěže, referenční systém i komunitní výzvy na sociálních sítích nebo Discordu hry. Podrobně o všech odměnách píšeme v samostatném článku.

Potenciál je obrovský a byla by škoda se limitovat jen na hlavní kryptoměnu omezeného množství, proto budou ve hře tokenizovány také veškeré skiny, zbraně, hoverboardy a další vybavení pomocí technologie NFT. Všechny předměty ve hře tak budou mít reálnou hodnotu, bude přesně stanovený počet kusů, nebude je možné kopírovat, krást nebo padělat a jejich vlastnictví, historii, cenu a originalitu si bude kdokoli moci ověřit na blockchainu. Díky transparentnosti a nezfalšovatelnosti jsou NFT předměty přesný opak těch, které nabízí podvodný a zmanipulovaný Steam Market. Získáte je jak hraním samotné hry, tak je můžete i obchodovat a směňovat na tržišti a vydělat si tak další tisíce až desetitisíce satoshi navíc! Lightnite bude mít na svědomí ještě větší adopci kryptoměn a NFT mezi běžné uživatele-hráče a pokud se stane úspěšným, může to revolucionizovat celou ekonomiku videoherního světa. V budoucnu se týmy profesionálních i amatérských hráčů budou samy financovat bez nutnosti sponzorů nebo donatů během streamování.

Oznamovací trailer Lightnite. Nenechte se odradit vizuálem, video vzniklo ještě dávno před samotným spuštěním Early Access. Fortnite v roce 2015 vypadal ještě hůře a mnozí se mu smáli a predikovali neúspěch 😉

Podle slov hlavního vývojáře Carlose Roldana „Lightnite je bojová hra s minimalistickým low-poly a komixovým designem, kde vítězové vyhrávají bitcoinové odměny. Výhry v BTC satoshi budou hráče motivovat a podporovat herní mechanismy a samotná hra se tak stane velkým vyzyvatelem konkurenčních titulů. “

Hra Lightnite bude mít několik herních módů a pochopitelně kdo nebude chtít hrát ostrou verzi o peníze, může si zahrát Battle Royale nebo Arenu jen tak bez BTC. Mezi dalšími módy nebudou chybět minihry a soutěže o reálné bitcoin satoshi, mise, singleplayer, challenge atd.

Komixově laděná grafika a nízko polygonové modely na herním enginu Unity by při dobré optimalizaci mohly být příslibem toho, že hra nebude příliš náročná na výkon vašeho PC. Zahrají si ji hráči na Windows, Mac OS i Linuxu. Lightnite má dokonce vyjít i na mobilní telefony (Android iOS) a v poslední fázi vývoje se počítá i s VR.

Lightnite se vydává cestou, kterou před ním vyšlapal například hit Fortnite, avšak vydává se ještě dál, protože nespoléhá na běžné principy mikrotransakcí. Při nákupu různých položek ve hře mohou hráči jednoduše utratit satoshi (nejmenší díl bitcoinu) prostřednictvím Lightning Network. Díky tomu jsou transakce vypořádány okamžitě, jsou soukromé, levné a konečné. Z povahy kryptoměn je zřejmé, že vše bude transparentní a zároveň anonymní, ověřitelné, bez podvodů a přitom nebude potřeba, aby hráči poskytovali své osobní údaje nebo museli důvěřovat vývojářům nebo jakékoli jiné třetí straně. Díky platbám na Lightning Network si můžete jednoduše nakupovat zbraně, vybavení a přizpůsobit avatar bez vytvoření datové stopy, která je spojena s vaší identitou.

Cokoliv si koupíte, vyhrajete v minihrách nebo získáte na bojišti, také můžete v shopu prodat, věnovat kamarádovi, rozebrat na fragmenty nebo vyměnit. Částku z vašeho herního konta si můžete kdykoli poslat do vaší BTC Lightning peněženky, koupit si nový NFT v shopu, případně jinou hru v knihovně Elixir nebo upgrade v dalších hrách od Satoshi’s Games, stejně tak naopak provádět vklady na váš herní účet. Díky integraci kryptoměny Bitcoin na Lighting network to je rychlejši, bezpečnější, levnější a jednodušší, než kdybyste pro tyto účely chtěli použít zbytečně složité a zastaralé internetové bankovnictví nebo kreditní kartu. Prostě stačí načíst QR kód nebo zkopírovat adresu peněženky a finanční prostředky jsou během okamžiku na svém místě…

Žijeme už v 21. století a máme k dispozici jeho největší vynález – Blockchain. Konečně se tomu přizpůsobují i videohry…

Proč ještě neštosujete satoshi v Lightnite?

Lightnite je zdarma

Lightnite je konečně dostupný komukoli zadarmo!

Stáhněte si hru zdarma z knihovny Elixir a získejte skutečnou kryptoměnu za vítězství na bojišti!

Jeden myslel na “O čem je hra Lightnite?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..