Lightnite v0.1.0

Konečně byl o Velikonocích uvolněn první hratelný prototyp hry Lightnite. Pokud už máte předobjednanou hru a získali jste svůj aktivační klíč, nejspíš už máte, nebo brzy budete mít možnost si do své knihovny Steam stáhnout 202MB velký balík, který obsahuje hratelnou verzi pre-alpha singleplayeru Lightnite.

V tomto balíku jsou zahrnuty dvě mapy: První je malá vojenská základna sloužící jako cvičiště a průchozí střelnice. Druhou mapou je sandbox s několika ukázkovými prvky, základním kolizním systémem a malou střelnicí se stacionárními cíly. U obou map jsou střelecké minihry plně funkční, počítají čas i střely.

U obou map jsou funkční všechny základní prvky hry (pohyb, plížení, skákání, střílení, přebíjení, animace aktivity na tlačítku E), které si vyzkoušíte za postavu S.W.A.T vojáka se zbraní Assault rifle. Hlavní nabídka má pouze nejzákladnější nastavení grafiky a zvuku. Na další možnosti si budeme muset počkat na pozdější verze hry.

Protože se jedná o skutečně malé mapy, hra je v této podobě velmi svižná, bez záseků nebo výraznějších bugů i bez optimalizace. Stejně tak i nahrávání je takřka bleskové. Majitelé starších nebo méně výkonějších počítačů nemusejí mít obavy o plynulost hry.

Všechny základní elementy zde fungují bezproblémově. Na mapě s vojenskou základnou můžete narazit na několik problémů v kolizích, jinak je zde vidět dobře odvedená práce a prostor pro další vylepšování a přidávání nových prvků.

I na tak malé mapě, jakou je vojenské cvičiště můžete najít několik easter-eggů s tematikou BTC. Na mnoho dalších easter-eggů se můžeme těšit i v dalších updatech a dalších částech postupně vydávaného obsahu.

V následujících týdnech můžeme čekat verzi 0.1.1, která slibuje úpravy postavy a základní NPC, se kterými budeme testovat systém poškození.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..