NFT – opravdu je ta zbraň moje?

Spolupráce mezi Satoshi’s Games a Blockstream přináší do Lightnite jednu velmi důležitou funkcionalitu, kterou ostatní hry postrádají, avšak zde je doslova klíčová.

Vedlejší blockchain od Blockstreamu Liquid sidechain řeší otázku soukromí, důvěry vývojářům a zároveň vlastnictví všech vašich assetů ve hře.
NFT je zkratka pro Non-Fungible-Tokens. Jednoduše řečeno, všechny assety ve hře jsou tokenizovány.

I když může pojem token někomu stále ještě připadat moc futuristicky nebo složitě, nikoho nepřekvapí, že slouží přesně tak, jak očekáváte. Ať už jste na mapě našli, nebo si z někoho vystříleli obyčejnou pistoli nebo Premium obleček, vždy bude takový předmět existovat v přesně daném počtu kusů. Pokud v boji zemřete a nikdo do konce hry nesebere váš Legendary drop, tak bude navždy smazán ze hry (spálen v blockchainu).

Jak můžu věřit vývojářům hry, že si od nich kupuji nebo že jsem ve hře našel skutečnou raritní věc? Vždyť si jich tam můžou naklikat, kolik budou chtít a já pak budu ve hře potkávat spoustu klonů mého hrdiny. A co když ji budu chtít někomu darovat nebo vyměnit za něco jiného se spoluhráčem? Jak můžu prokázat pravost svého majetku a dokázat, že není falešný? A co když se mi nebude líbit a budu chtít refundovat na bitcoiny a poslat zpátky do své peněženky? Co když najdu ten 1BTC, který je schovaný někde ve hře?

Všechny tyto a řadu dalších otázek řeší jediný proklik na explorer.lightnite.io. Liquid sidechain nabízí možnost ověření skutečné hodnoty a unikánosti všech skinů, jejich doplňků, hoverboardů a zbraní. Každý si může jednoduše ověřit, že:

  • Legendary – existuje jen 1 token
  • Rare – existuje 100 tokenů
  • Premium – 500 tokenů
  • Common – neomezené množství

Možná si někdo vzpomene na CryptoKitties, blockchainovou hru, která v roce 2017 ukázala potenciál, ale i slabiny sítě ethereum, kdy byla doslova zahlcena mikrotransakcemi z této hry. Chyby jsou od toho, abysme se z nich poučili a ne je opakovali. Proto Liquid sidechain od Blockstreamu na eth infrastruktuře zajišťuje, že se nebude opakovat přetíženost hlavního chainu a zároveň přidává mnoho nových a užitečných vlastností speciálně pro hru Lightnite.

O tom, že Lightnite bude fér už nemůže být větší důkaz. Z mnohých předmětů ve hře se postupem času stanou velice cenné kousky. Jejich hodnotu bude vyjadřovat jejich historie a počet zbývajících kopií. Bitvy se díky tomuto prvku stanou skutečně napínavé a bude velice zajímavé sledovat, na jakou cenu se vyšplhají některé Premium nebo Rare předměty. Podrobnosti přináší vyčerpávající popis na blogu vývojářů. Lightnite je teprve ve vývoji, ale důvěru si získal už dávno před vydáním 🙂

Budoucnost videoherní ekonomiky je konečně tady! Podpořte vývoj hry zakoupením předběžného přístupu se slevou a buďte u toho všeho jako první!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..