Je nutné snížit výhry

Vývoj Lightnite se ocitl ve velice kuriózní situaci. Vzhledem k raketovému růstu hodnoty BTC a zájmu stále širšího hráčského publika jsou Satoshi’s Games nuceni snížit odměny a limity pro výběry ve hře, která je stále ještě ve fázi alpha. Farmaření některých hráčů v této fázi vývoje totiž narušuje jejich představy o udržitelném ekonomickém modelu. Komunita okolo Lightnite začíná růst opravdu nebývalým tempem. Všichni štosují saty a aby se celý projekt nestal obětí svého vlastního úspěchu ještě před vydáním, je potřeba upravit pravidla. Celé vyjádření si můžete přečíst na blogu hry.

Kdo dřív příjde…

darek

Vlastně se zase tak moc nezměnilo, pravidla i limity jsou stále fér, jen se výplata v Covid19 minihře snižuje z 500sat na 100sat každé 3 hodiny. Vývojáři sami na blogu uvádějí, že chtějí dávat odměnu svým předplatitelům za to, že musí hrát jejich zabugovanou a nehotovou hru a umožnit jim svými postřehy a nápady přispět k celkovému výsledku ke spokojenosti všech. Hra má být při svém vydání free to play a dát 16$ jako podporu pro vznik takto ambiciozní hry je i teď velice dobrá investice. Navíc tu máte pravidelné i dlouhodobé soutěže, turnaje a komunitní výzvy, ve kterých společně se štědrým referenčním systémem získáváte další zajímavé částky satoshi i NFT skinů.

Lightnite není v předprodeji ještě ani rok. Můžete si sami na grafu v patičce ověřit, že navzdory tomu, jak obtížný byl rok 2020, se za tu dobu hodnota bitcoinu zvýšila pětinásobně. Nejsou to žádné kredity, gemy, herní zlato, V-Bucks nebo cokoli dalšího, co ve skutečném světě má hodnotu takovou, jaká se natiskne na dárkovou kartičku. BTC je reálný asset omezeného počtu kusů, který se obchoduje na burzách a jeho hodnota stále stoupá. Vývojáři si jsou moc dobře vědomi, že si tak trochu zahrávají s ohněm, na odměnách již rozdali hráčům zpátky miliony satoshi a nyní musí řešit problémy, jaké žádný vývojářský tým ještě nikdy neřešil. Hra bude mít řadu opatření proti podvodníkům a musí měnit pravidla kvůli lidské chamtivosti a živelnému růstu ceny za jednu BTC minci, potažmo satoshi.

Přehled odměn platných do vydání Battle Royale

COVID19 minihra: Ničte nakažená místa a dávejte si pozor na viry. Ať už se kurz BTC vydá jakýmkoli směrem, váš měsíční zisk z této hry bude nastaven na 2$, po dosažení tohoto limitu už získáváte jen skiny a své konto můžete dále navyšovat zvaním ostatních hráčů přes referenční systém. Matematicky tak lze vyhrát 800 satoshi za den, což je 24 000satoshi za měsíc při poctivém a pravidelném hraní. Her můžete hrát kolik chcete, avšak jednou za 3 hodiny máte šanci získat odměny podle nahraných bodů:

  • 1 000 až 3 000 bodů: Výhra 100 sat + 1 skin 💰🎴
  • 3 000 až 10 000 bodů: Výhra 100 sat + 2 skiny 💰🎴🎴
  • Více než 10 000 bodů: Výhra 100 sat + 3 skiny 💰🎴🎴🎴

Referenční systém: Za pozvání kamaráda přes váš odkaz získáte 10 000 satoshi a jeden Premium skin. Pozvaný kamarád získá 20% slevu na předobjednávku + 500 satoshi + jeden Common skin. S přizvanými kamarády si odemykáte úrovně pro vyšší limity denních výběrů. Uživatel, který za aktuální měsíc přivede nejvíce nových hráčů navíc získá satoshi v hodnotě 50$!

Limity pro výběr

Free Battle Pass: Získávejte odměny i za aktivitu na komunitním Discord serveru. I zde si odemykáte úrovně, které vám zvyšují limity pro výběr. Psali jsme zde.

Odměny za aktivitu na discordu

Limity na výběr dávají smysl při vývoji takovéto hry. Výchozí limit je 5000satoshi denně. Navyšujete si ho výše popsanými postupy. Případný exploit nebo bezpečnostní problém, který by umožnil odčerpání prostředků, by mohl být pro celý projekt zničující. Satoshi’s Games si velice dobře uvědomují, že Lightnite bude ve videoherním světě znamenat revoluci, jakou jsme tu dosud ještě nikdy neměli. Lightnite bude první svého druhu, kdo vyšlape tuhle cestičku, po které se v budoucnu vydají i ostatní hry a vývojáři chtějí, aby nebyl jen první, ale aby byl také nejlepší a proto se soustředí na to, aby udělali všechno správně a pořádně. Tak jako DOOM definoval žánr First Person Shooter, tak Lightnite definuje adopci reálné kryptoměnové ekonomiky do světa počítačových her.

Výběry provádíte do vaší Lightning peněženky (seznam podporovaných peněženek zde) případně můžete přes Bitrefill své nahrané odměny proměnit za kupóny a vouchery do nejrůznějších obchodů nebo online služeb jako jsou třeba Alza, Mall CZ, Zalando CZ, Amazon, Netflix, Steam, Google Play a dokonce zde najdete i voucher na V-Bucks do Fortnite 😉

Současná verze hry neumožňuje nakupování předmětů v shopu za vyhrané saty, ani tu nejsou umožněny depozity. Můžete pouze vybírat do své krypto-peněženky. Takže když když si budete chtít koupit nějaký obleček nebo doplněk v shopu, vaši nahranou odměnu si musíte poslat do vaší peněženky a následně z ní (nebo z jakékoli jiné) zaplatit vybrané zboží, případně k nákupu použít klasickou bankovní kartu.

lightnite satoshi nebo bitrefill

Chcete štosovat saty v Lightnite?

Lightnite je zdarma

Lightnite je konečně dostupný komukoli zadarmo!

Stáhněte si hru zdarma z knihovny Elixir a získejte skutečnou kryptoměnu za vítězství na bojišti!

7 komentářů: „Je nutné snížit výhry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..