Výplata do Bluewallet

Lightnite se od ostatních her liší v jedné naprosto zásadní věci. Hráči jsou odměňováni reálnou kryptoměnou bitcoin (BTC), respektive jejími nejmenšími fragmenty satoshi (sat), které si můžete poslat do své vlastní lightning peněženky. Pravidelně máte možnost vyhrávat BTC satoshi i nějaké ty NFT skiny v multiplayeru a dnes si ukážeme, jak si své získané prostředky vyplatit ze hry do své krypto-peněženky.

V našem případě si vyhrané satoshi budeme posílat do mobilní BlueWallet peněženky. Návod na instalaci a více informací o peněžence najdete v samostatném návodu.

01 Vytvořte si novou LN peněženku

Přidat lightning peněženku

Ve vaší BlueWallet aplikaci zatím nic nemáte, takže vytvořte novou peněženku kliknutím na symbol + nebo na modré tlačítko Add a wallet. Následně si ji příhodně pojmenujte (například Lightnite game), jako typ vyberte oranžové Lightning a celé to potvrdíte tlačítkem Create.

02 Uložte si zálohu

pozor! máte uloženou zálohu?

Hned po vytvoření nové peněženky vám aplikace zobrazí QR kód a klíč pro obnovení vaší právě vytvořené peněženky pro případ, že by se váš telefon například někdy rozbil nebo jste ho ztratili. Funguje to naprosto stejně jako v případě tzv. seedu u klasických krypto-peněženek. Kód si vykopírujte a někam uložte, případně si ho pošlete na e-mail, ať víte, kde ho najdete v případě potřeby. Nepodceňujte zálohování a bezpečnost! V dnešní době jsou stovky satoshi v přepočtu ještě stále zanedbatelné částky, avšak přijde doba (a nebude to trvat tak dlouho), kdy i jednotky satoshi budou představovat docela velké obnosy a určitě by vás zamrzelo, kdybyste o ně měli přijít kvůli tomu, že jste si dnes nezazálohovali soukromý klíč…

03 Otevřete peněženku

Prázdná peněženka

Nově vytvořená lightning peněženka je připravena a ke všem jejím funkcím se dostanete jediným klepnutím prstem na zůstatek.

04 Opravdu máte uloženou zálohu?

ještě jedno upozornění

Peněženka vás ještě jednou upozorní, že jestli nemáte zálohovanou obnovovací frázi, tak se ke svým prostředkům již nikdy nedostanete, pokud by se váš telefon třeba rozbil nebo jste o něj přišli. Klepnutím na Yes, I Have potvrdíte, že máte frázi uloženou a můžete pokračovat. Tento dialog se vám zobrazí pouze při prvním vytvoření peněženky, nemusíte se bát, že by vás obtěžoval při každé transakci.

05 Takhle vypadá vaše peněženka

přijmout transakci

Už jsme se zmínili o tom, že práce s krypto-peněženkami je jednodušší a pohodlnější než například internetové bankovnictví od vaší banky? Navíc nikdo po vás nikdy nebude chtít žádné osobní údaje, nebo zjišťovat vaši bonitu, věk nebo kde pracujete, jako to dělají banky a podle toho se rozhodují, jestli vám dovolí si u nich zřídit účet. Ve světě kryptoměn nic takového neexistuje, proto jsou kryptoměny dostupné pro kohokoli na světě. Takových peněženek si můžete zřídit kolik jen budete chtít. Máte zde akorát možnost přijmout a nebo odeslat. Nic dalšího v kryptu ani není potřeba. Vaše nová peněženka je dosud prázdná, to se ale za pár minut změní. Klepnutím na Receive vytvoříte fakturu, kam si chcete nechat poslat vaši výhru z Lightnite.

06 Faktura

faktura na 5000 BTC satoshi

V tomto okně zadáte částku, kterou chcete přijmout. Zadejte přesně tu hodnotu, kterou máte nahranou na svém herním účtu. V základu si ze hry můžete odeslat maximálně 5000 satoshi denně (podrobněji o navýšení limitů se dočtete ve FAQ), takže pokud máte nahráno víc, musíte výběr opakovat další den. Pokud například máte v Lightnite nahráno 600 satoshi, zadejte zde hodnotu 600. Můžete si k této transakci přidat i nějakou poznámku a celé to potvrdíte tlačítkem Create invoice.

07 Chcete dostat upozornění?

Chcete dostat upozornění?

Následně se vás aplikace zeptá, jestli vám má zavibrovat telefon v okamžiku, kdy přijme platbu. I tento dialog se vám zobrazí jen jednou při první transakci. Vaši volbu si zapamatuje a při dalších transakcích už vás tato otázka obtěžovat nebude.

08 Na tuhle adresu mi to pošlete

adresa Lightning peněženky

Zobrazený QR kód nebo ta hromada písmen a číslic začínající „ln“ je adresa vaší peněženky, která je připravena přijmout přesně tu částku, jakou jste zadali v bodě 06. Tuto adresu si vykopírujete do schránky telefonu prostým klepnutím na adresu a vložíte v marketu v následujícím bodě. Tuto dlouhou adresu budete potřebovat dostat do počítače (pouze pokud celou operaci neprovádíte na svém smartphonu), kde ji následně použijete na stránce svého herního profilu. Klepnutím na Share se vám zobrazí možnosti, jak toho docílit. Tuto adresu si můžete poslat přes Bluetooth, messenger, přes různá úložiště jako např. Dropbox nebo Google Drive, případně můžete využít starý dobrý e-mail, možností je přehršel. POZOR: Faktura má platnost jen 24 hodin! Pokud pošlete satoshi na expirovanou fakturu, tak o ně nenávratně příjdete!

09 Výplata z market.elixir.app

Přihlašte se ke svému hernímu účtu na market.elixr.app a v pravém sloupci klikněte na tlačítko Withdraw. Dostanete se na přehled vašeho konta, kde v pravo ještě jednou kliknete na Withdraw. Máte možnost si své satoshi ze hry poslat na Lightning peněženku, nebo je využít ve formě voucherů na nákupy v nejrůznějších obchodech nebo služeb přes Bitrefill. Do dialogu Bitcoin zadejte adresu vaší faktury z Bluewallet (začíná „lnbc…“) a potvrďte odeslání kliknutím na tlačítko Withdraw.

10 Potvrzení e-mailem

Na e-mailovou adresu, kterou jste se registrovali do hry, vám během okamžiku přijde e-mail, ve kterém musíte už jenom potvrdit odeslání transakce ze hry do vaší peněženky. Pokud tento e-mail neuvidíte mezi přijatými zprávami, podívejte se do složky Spam. Klikněte na fialové Confirm Withdrawal dole v e-mailu, které vás přesměruje na poslední krok této procedury.

11 Už jen jedno kliknutí

Na stránce potvrzení už jen kliknete na WITHDRAW a satoshi jsou na cestě.

12 Výplata je tady

příchozí lightning transakce

Ne nadarmo se tomu říká Lightning network. Od okamžiku, když jste potvrdili odeslání satoshi z vašeho herního účtu, uběhnou maximálně jednotky vteřin a váš telefon vám signalizuje přijatou transakci.

13 Onchain transakce

No a nakonec pokud budete chtít vaše satoshi poslat z lightning network do klasického BTC blockchainu, tak můžete použít například službu https://fixedfloat.com/. Avšak dávejte si pozor na velikost poplatků. Pokud bude mempool plný a poplatky za transakce vysoké, zvažte, jestli bude výhodnější nepřevádět na BTC, ale například na Litecoin nebo nějakou jinou kryptoměnu, kde jsou poplatky za transakce výrazně nižší… Ale volba je na vás, jsou to vaše satoshi, které jste si poctivě vydělali, můžete s nimi naložit jak jen chcete 🙂

Štosuj Satoshi v Lightnite

Lightnite je zdarma

Lightnite je konečně dostupný komukoli zadarmo!

Stáhněte si hru zdarma z knihovny Elixir a získejte skutečnou kryptoměnu za vítězství na bojišti!

6 komentářů: „Výplata do Bluewallet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..