Battle Royale přichází!

Lightnite dostává největší update za celou svoji dosavadní historii! Celá hra se zásadně mění a rozrůstá a je zase o kousek blíže svému oficiálnímu vydání. Museli jsme čekat tak dlouho na verzi 0.4.0.0, protože Satoshi’s Games pracují na vícero různých projektech a hrách a do toho také vylepšují a zdokonalují Elixir, kam mj. přidávají i další hry, ve kterých hráči vyhrávají bitcoin.

Čekání je u konce! Požadavky a postřehy hráčů byly vyslyšeny, takže společně s opravou mnoha bugů a doplněním a vylepšením požadovaných vlastností a funkcionalit dostáváme také nový herní mód. Stručný seznam novinek, změn a vylepšení si můžete v originále přečíst na stránce https://www.reddit.com/r/LightNiteGame/comments/ppfpt1/summer_21_update_patch_notes_v0400/, nebo delší verzi na blogu hry https://blog.lightnite.io/summer-2021-update/ , my si tu tradičně v několika bodech vypíchneme to nejdůležitější:

 • První verze Battle Royale. Máme tu hodnocený a Play2Earn mód. Konec slibům! Lightnite se tímto skutečně stává Battle Royale titulem, kde vyhráváte bitcoin!
 • Mapa. Tohle sice ve výpisu není, ale určitě jste to očekávali a i sami vývojáři dávali dost dlouho najevo, že k tomu dojde. K dispozici je teď celý velký ostrov a všechna místa. Máme co prozkoumávat a objevovat.
 • Míření. Co by to bylo za battle royale, kdyby tu nešlo mířit? Dokonce i často zmiňovaný scope u sniperky už konečně přibližuje a můžete tak odstřelovat hráče na obrovskou vzdálenost. Stačí prostě zmáčknout pravé tlačítko myši.
 • Odměny. Ve hře jsou nové způsoby, jak si vydělat satoshi a půjde hlavně o multiplayer. Covid-19 minihra se nijak výrazně nezměnila, ale aktuálně odměňuje 10 sats za hru každou hodinu, když nahrajete alespoň 1000 bodů. Common NFT již nemá neomezené zásoby a nebude tak jednoduché je získat. Pokud máte od některých typů více kusů, můžete je nyní rozebrat na fragmety, za které si vymintujete lepší NFT. Konkrétně si za 150 Common fragmentů vymintujete 1 Premium NFT a za 100 Premium fragmentů získáte 1 Rare NFT (bohužel to v prvotní verzi ještě nemusí pořádně fungovat). Fragmenty se budou také používat k otevírání vajec ukrývající další odměny. 500 BTC Sats by mělo jít každou hodinu vyhrávat i v Ranked multiplayeru bez vstupních poplatků, do Play2Earn se vstupuje s poplatkem, avšak také budete mít šanci vyhrát vyšší částky sats. Buďte ale v této fázi hry velmi opatrní! Někteří hráči již reportují, že přišli o vstupní poplatek, když jim hra spadla nebo měli nějaký jiný bug! O nových odměnách si podrobněji povíme v samostatném článku.
 • Elixir účet v Lightnite. Ve hře už se nebudete muset přihlašovat ke svému Elixir účtu, pokud ji spouštíte přes Elixir. Přihlašovat se budou muset pouze ti hráči, kteří hrají hru ještě z dob, kdy byla hra pouze na Steamu a spouští ji ze své Steam knihovny.
 • Obchod přímo ve hře. Svým BTC zůstatkem si teď nakoupíte v shopu jakékoliv NFT.
 • Nové menu pro singleplayer a multiplayer. Tlačítkem Quick play se připojíte ke hře, která čeká na hráče.
 • Rudý kříž, když je zbraň blokovaná. Hra vám dá vědět, když máte před hlavní zbraně překážku.
 • Auto looting. Mechanismus, který bude automaticky sbírat předměty kolem vás. Rádius automatického sbírání ovlivňují některé Premium nebo Rare zbraně, které máte v ruce. Lze vypnout klávesou F. Taktéž dropnuté předměty po zabitém hráči zmizí po 60 sekundách.
 • Zvýrazněné Premium a Rare NFT. Pujde rozlišit, když má někdo na sobě Premium nebo Rare assety.
 • Další úpravy. Vybalancování zbraní (to se teď bude ladit s každým updatem podle odezvy hráčů), ukazatel směru poškození, opravy v menu a mnoho dalšího…
 • Bugy. Ačkoli bylo množství bugů tak dobře známých z předchozích verzí v tomto vydání odstraněno nebo opraveno, musíme počítat s tím, že taková obrovská nálož nového obsahu s sebou přinese i nějaké ty problémy a nové bugy nebo exploity se i zde mohou a nejspíše i budou objevovat. Satoshi’s Games měli s tímto updatem vážně hodně práce a nelze u takového projektu udělat napoprvé všechno správně a bez chyb. I ten překlad do češtiny se musel odložit na některý další patch, takže budeme ještě chvíli hrát takový česko-anglický hybrid. Stále je to early access a někdo může namítat, že by vývojáři měli svým hráčům-testerům platit za to, že musí hrát jejich nehotovou a zabugovanou hru. No, vždyť oni platí! A celkem slušně 🙂

Naštosujte si saty na bitevním poli!

Lightnite je zdarma

Lightnite je konečně dostupný komukoli zadarmo!

Stáhněte si hru zdarma z knihovny Elixir a získejte skutečnou kryptoměnu za vítězství na bojišti!

4 komentáře: „Battle Royale přichází!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..