Steam nepodporuje NFT hry

Aktualizováno: 17.10.2021

Představte si, že na konci 90. let minulého století máte firmu a rozhodnete se zcela ignorovat nadcházející trend. Nebudete svoji působnost rozšiřovat na internet, vůbec nebudete online, mít vlastní internetové stránky je pro vás nepřípustné a veškerá komunikace se zákazníky bude nadále probíhat klasickou poštou nebo telefonicky, nanejvýš faxem. Byznys jde skvěle, tak proč by se nám do toho měl motat nějaký internet, který je jen další moderní výstřelek, který brzy zase skončí, protože to nikdo nepoužívá, nikdo s tím neumí, vytáčené připojení je pomalé, složité, drahé a blokuje nám telefonní linku, musíme kvůli tomu kupovat další krabice a dráty, najmout ajťáky, přibude administrativa atd. V Americe prý nějaký Bezos prodává knížky přes ten internet. To je regulérní blázen, do dvou let určitě zkrachuje…

K podobnému kroku se právě odhodlal Steam. Obří knihovna her, která začínala ještě v dobách CD-ROM nosičů a kde chce i zůstat. Steam můžeme po právu nazvat herním dinosaurem, který má svá nejlepší léta za sebou a který se svým konzervativním přístupem odmítajícím inovace směřuje ke svému neodvratitelnému zániku. Dvacátá léta 21. století přinášejí mnoho inovativních nápadů, vynálezů a technologických vylepšení. Steam si ale tenhle vlak chce nechat ujet…

NFT hry nebudou na steamu

Možná si ještě pamatujete, že Lightnite byl ve svém zrodu early access dostupný pouze pro pár vyvolených na Steamu, kam se plánoval také vrátit ve své pozdější fázi vývoje, potažmo při vydání plné verze hry. Steam ovšem házel vývojářům Satoshi’s Games tak dlouho klacky pod nohy, až byli nuceni vytvořit svoji vlastní knihovnu her Elixir, ve které najdete hry, ve kterých hráči vyhrávají bitcoin.

A v těchto dnech se celá situace okolo znovuspuštění Lightnite na Steamu ještě více zkomplikovala a jak sami Satoshi’s Games uvádějí na svém blogu, není vůbec jisté, jestli se to někdy zlepší.

Naštěstí Lightnite má knihovnu Elixir, která je taktéž dílem Satoshi’s Games a nic jim tedy nesvazuje ruce a nic jim nebrání naplno využít potenciál dnešních technologií. A že je to ve výsledku velmi prospěšné, se uživatelé Elixiru přesvědčují každým dnem, kdy dostávají zaplaceno za hraní her z neustále se rozrůstající nabídky této knihovny. Zájem je tak veliký, že už dokonce zmizely všechny Common NFT.

Aktualizováno: Steam nakonec ve svých aktualizovaných podmínkách zcela zablokoval blockchain a NFT gaming. Z domácích magazínů o tom píší například na Indianu https://indian-tv.cz/clanek/valve-vyhazuje-hry-ze-steamu-a-konkurencni-epic-je-vita-j02t7a. A proto ostatní studia a knihovny využívají situace. Satoshi’s Games se rozhodli pomoci postiženým vývojářům a na stránce https://developer.elixir.app/ spouští nástroj, s jehož pomocí mohou herní vývojáři jednoduše rozšířit své tituly o bitcoin a NFT platby. Tato šikovná pomůcka jim umožňuje integrovat dnešní moderní technologie do svých budoucích i stávajících her doslova na několik kliknutí.

Bohužel žijeme v době, ve které je lhaní, podvádění nebo krádež brána jako standard. Počítačové hry hrají převážně mladí lidé a podle přístupu knihovny Steam je evidentně nežádoucí, aby nastupující generace vyrůstala s technologií založené na fair-play principech, transparentnosti a důvěře. Steam dává jasně najevo, že poctivost a spravedlivost není v jeho ekosystému vítaná a zakročí proti každému náznaku férovosti nebo ověřitelné a nezfalšovatelné pravdy.  Proč? No protože jim jejich stávající netransparentní obchodní model vyhovuje a generuje obrovské zisky. Přechodem na decentralizovanou a komukoli přístupnou Blockchain technologii by veřejnosti odhalily své nečestné a podvodné praktiky, které si střeží ve své uzavřené interní databázi a to je pro takovou společnost naprosto nepřijatelné!

Vy si ještě nevyděláváte hraním her?

Lightnite je zdarma

Lightnite je konečně dostupný komukoli zadarmo!

Stáhněte si hru zdarma z knihovny Elixir a získejte skutečnou kryptoměnu za vítězství na bojišti!

3 komentáře: „Steam nepodporuje NFT hry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..