Lightnite i na síti Solana

Satoshi’s Games přišli s překvapivým oznámením, které rozbouřilo vášnivé diskuze a většinu skalních příznivců Lightnite rozhodně nepotěšilo. Od března se Lightnite přesouvá na Solanu – centralizovanou síť s velice kontroverzním fungováním i jistými bezpečnostními problémy. Nicméně na obhajobu vývojářů je jejich krok celkem pochopitelný, protože se již dlouho potýkají s farmařením a podvodnými praktikami mnohých hráčů a celá NFT infrastruktura postavená na bitcoinovém Liquid Sidechainu přestává svojí kapacitou i možnostmi stačit tak ambicióznímu a raketově rostoucímu titulu, jakým je Lightnite.

Dobrou zprávou ale je, že tím vzniknou dvě verze Lightnite a nikdo nebude nucen k přechodu na Solanu. Pokud nechcete, můžete zůstat u původní (Legacy) verze hry, kde i nadále budete vyhrávat BTC a používat původní NFT na Liquid Sidechainu, jejichž hodnota bude nadále v BTC sats (alespoň prozatím). Připravíte se tak ale o několik zajímavých funkcionalit a vylepšení, které přechod na modernější a rychlejší síť Solany nabídne: nový token, více odměn, širší možnosti využití NFT včetně lendingu, stakingu, sázení, rozšířené rarity, přizpůsobení, zásoby, větší a bohatší NFT ekosystém na síti Solana společně s rychlejšími transakcemi, levnějšími poplatky i více způsoby a příležitostmi je obchodovat, pronajímat nebo stakovat a nejspíše nebude od věci zmínit i budoucí návaznost na metaverse věci…

Jak to celé bude fungovat a bližší podrobnosti si můžete v originále přečíst na blogu hry https://blog.lightnite.io/2022-the-big-switch/. Pokusíme se tu stručně uvést ty nejdůležitější body celé události, ačkoli kolem celé anabáze přetrvává několik otazníků a více informací bude objasněno v blízké budoucnosti.

Jak již jistě dobře víte, je to již pár měsíců, co hráči nedostávají žádné NFT skiny za vyhranou hru, protože žádné další skiny již nejsou. A navíc těch common skinů nebylo mnoho druhů a ještě k tomu byl jeden jako druhý. Všichni na bojišti nosili stejné čepice nebo stejné batohy, ačkoli jich bylo omezené množství, v ničem se vlastně nelišily. Do teď ani nebylo možné rozlišit, jestli jste svojí common zbraní vyhráli zápas a zabili s ní při tom 3 diamond ranked hráče. Na unikátnosti nebo na vzácnosti (a také na hodnotě) té zbraně se to nijak neprojevilo. To je jenom jeden aspekt, který se přechodem na Solanu může vyřešit…

slo vs btc

Lightnite X vs Lightnite Legacy

Pokud sledujete sociální sítě Lightnite, určitě vám neunikly občasné obrázky přepracovaných a líbivějších verzí stávajících skinů. Přechodem na síť Solana vznikne Lightnite X, kde budou nové mapy, nové funkcionality, nový token LNC (Light Nite Coin) i tyto vymazlené skiny v několika různých raritách od každého kusu, taktéž tu má být vymintována úplně nová sada unikátních 5050 NFTs a i nějaké ty příležitosti na airdropy. Lightnite Legacy bude ta samá verze hry, kterou hrajeme doposud, bude také dostávat ty samé updaty a nové mapy, jako Lightnite X, avšak hlavní účetní jednotkou tu bude stále bitcoin (sats) a staré doposud používané NFT na pomalém a drahém Liquid Sidechainu. Přiřazený vývojářský tým se má o Lightnite Legacy starat přinejmenším ještě následujících 6 měsíců. Potom se uvidí, jak to bude se sponzoringem a celkovým směřováním Legacy verze hry, která je již nějaký čas pro vývojáře neprofitabilní. Bylo to na začátku zimy, kdy se vývojáři pochlubili tím, že svým hráčům rozdali na odměnách více jak 1.5 BTC (863,006.5 CZK), dnes to bude již mnohem více a aby mohl vývoj hry pokračovat dál, komunita růst a Satoshi’s Games měli za svoji práci taky nějaký profit, je potřeba najít nějaké udržitelné řešení.

S kompatibilitou nových Solana NFT (S-NFT) a starých Liquid NFT (L-NFT) to bude trochu složitější, protože nové S-NFT budou umožňovat zcela nové funkce i rarity a tak migrace nebude možná. Hráči budou moci své L-NFT spálit v Elixiru a nechat si za ně vyplatit satoshi, LNC nebo USD. Za LNC si pak můžete koupit nové S-NFT. Pokud jste si nějaké staré L-NFT zakoupili v shopu, měla by vám být vrácena částka, kterou jste za ně utratili. Směnné kurzy a swapovací utilita budou dostupné v knihovně Elixir v blízké budoucnosti.

Nikde není nařízeno, že takto získané LNC musíte utratit nákupem S-NFTs. Můžete je využít na sázení, obchodování a další aktivity, které přinese další vývoj Lightnite. Díky síti Solana se začíná mluvit o pronájmu nebo stakování vašich NFT, jak to známe z jiných titulů, jako je například Axie Infinity a podobné.

Máme se na co těšit, již brzy budeme vědět více a sami si to budeme moci všechno vyzkoušet, takže zůstaňte na příjmu pro další informace 😉

Vydělávej hraním

Lightnite je zdarma

Lightnite je konečně dostupný komukoli zadarmo!

Stáhněte si hru zdarma z knihovny Elixir a získejte skutečnou kryptoměnu za vítězství na bojišti!

6 komentářů: „Lightnite i na síti Solana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..