Solana NFT budou mít zpoždění

Nešťastné rozhodnutí Satoshi’s Games o přechodu jejich hry Lightnite na centralizovanou a problematickou síť Solana dostává první ránu ještě před tím, než se vůbec něco začalo dít. Od začátku roku víme, že Lightnite bude ve dvou verzích. Lightnite Legacy zůstane na bitcoinovém Liquid sidechainu se stávajícími odměnami v BTC společně s „hloupými“ NFTs a Lightnite X bude na Solaně s vlastním $LNC tokenem a „chytrými“ NFTs.

Bohužel je potřeba si přiznat, že ačkoli Lightnite dostává stále nové updaty, stále se vylepšují a přidávají drobnosti a i gameplay je vcelku zábavný a vyvážený, hra trpí nedostatkem hráčů. Hráči houfně odcházejí kvůli vypnutým odměnám ze zápasů a jediný způsob, jak získávat BTC satoshi je z postupu v Battle Passu. Nicméně ale ani to nestačí, protože hráči nemají jistotu, že si své nahrané satoshi budou moci někdy ještě vybrat do své peněženky kvůli dočasně deaktivovaným výplatám z Elixiru, což má dopad i na všechny ostatní hry v této knihovně.

Tvůrci proto mají v plánu mj. přidat do zápasů boty, aby ta hrstka zbývajících věrných nemusela čekat v lobby na připojení potřebného množství dalších hráčů, aby se mohl zápas vůbec spustit…

Mintování NFTs se posouvá na 1.8.2022

Satoshi’s Games neupřesnili, co konkrétně stojí za odložením vymintování nových Solana NFTs, které bylo původně naplánováno na 19.4. Na druhou stranu musíme být shovívaví, protože hra je stále v beta verzi, vydání plné verze je ještě hodně daleko a podobné náhlé vybočení z původního plánu, protahování a odklady bývají při vývoji takových titulů pravidlem.

NFT na síti Solana budou mít rychlé a levné transakce, umožní stakování, půjčování i širší raritu pro NFT a jejich craftění a vylepšování a samozřejmě i obchodování na OpenSea a Magic Eden. Ale je potřeba počítat také s tím, že assety na centralizované SOL síti nejsou v bezpečí a nejednou budeme svědky náhlé nedostupnosti celé sítě nebo vykradení likvidity. Což se zde v minulosti již stalo a jak bude hodnota obsažených assetů růst, budou se podobné problémy zcela jistě opakovat, plus můžeme přičíst dosud neobjevené bezpečnostní nedostatky a glitche, jež útočníci nebudou váhat použít, jakmile se objeví. Stejně tak se mnoho uživatelů může stát obětmi podvodníků nebo vyděračů. Svět kryptoměn a blockchainu není jen o zhodnocování portfolia a zelených grafech… Hackeři a podvodníci to budou zkoušet neustále a tyto skutečnosti práci herním vývojářům vůbec neulehčují!

Hrajte Lightnite zdarma

Lightnite je konečně dostupný komukoli zadarmo!

Stáhněte si hru zdarma z knihovny Elixir a získejte skutečnou kryptoměnu za vítězství na bojišti!

5 komentářů: „Solana NFT budou mít zpoždění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..